Recenzja książki po angielsku

Podziel się ze znajomymi:

Przykładowa recenzja książki po angielsku

recenzja

My favourite book.
I have a big collection of books because I really like reading. I think, that reading helps us reduce stress and improves our memory and imagination. Moreover, I enjoy reading because everything I read fills my head with new bits of information.
I have a lot of favourite books, but my absolutely favourite is vampire novel „Twilight” written by Stephenie Meyer.
„Twilight” is the first book in the Twilight Saga. The story is told from Bella’s perspective and it’s an imaginative, vampire romance, with lots of mood swings, palpitating hearts and a nice touch of fantasy. It introduces seventeen-year-old Isabella „Bella” Swan, who moves from Phoenix, Arizona to Forks, Washington. She is endangered after falling in love with Edward Cullen, a vampire. In my opinion „Twilight„ is written simple and beautiful, it stands out from other romance books with vampires and it is one of the most beautiful love stories I have ever read. I also think that „Twilight” is a deeply moving story, so everyone should read it in their lifetime.

Tłumaczenie:

Moja ulubiona książka.
Uwielbiam czytanie, dlatego też mam ogromną kolekcję książek. Uważam, że czytanie redukuje stres i ulepsza naszą pamięć oraz wyobraźnię. Co więcej, lubię czytać ponieważ wszystko, co przeczytam dostarcza mi nowych informacji. Mam wiele ulubionych książek, jednak moją najbardziej ulubioną jest opowieść o wampirach „Zmierzch” napisana przez Stephanie Meyer. „Zmierzch” jest pierwszą częścią sagi zmierzch. Historia opowiadana jest z perspektywy Belli. Jest to pełen polotu romans o wampirach, z wieloma huśtawkami nastroju, palpitacjami serca i odrobioną fantazji. Książka opowiada o 17 letniej Belli Swan, która przeprowadza się z Phoenix w Arizonie, do Forks w stanie Waszyngton. Dziewczynie grozi niebezpieczeństwo, gdyż zakochała się w wampirze Edwardzie Cullenie. Uważam, że „Zmierzch” jest napisany prosto i pięknie, że odbiega od innych książek o wampirach oraz że jest jedną z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie kiedykolwiek czytałem. Uważam również, że „Zmierzch” jest głęboko poruszającą historią oraz że każdy powinien ją kiedyś przeczytać.

Przykładową recenzję filmu po angielsku znajdziesz – tutaj.