Wpis na bloga po angielsku

wpisnabloga

Jak dobrze napisać wpis na bloga po angielsku?

Wpis na bloga po angielsku to jedno z nowych zadań maturalnych. Chociaż brzmi prosto, to tak naprawdę jest sporym wyzwaniem nawet dla tych osób, które dobrze znają język angielski. Wpis na bloga po angielsku jest sprytnym połączeniem: zaproszenia, opisu, wiadomości, recenzji, opowiadania i opinii. Musisz przyznać, że tych elementów jest naprawdę mnóstwo i ich opanowanie wymaga dobrego orientowania się w każdej z tych wypowiedzi pisemnych. Tak naprawdę wpis na bloga po angielsku ma w sobie wszystkie pozostałe wymagane na maturze formy wypowiedzi pisemnej. Bez ich opanowania nie uda Ci się dobrze wykonać tego zadania. Na szczęście masz nas. A my przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór wskazówek i przykładów, aby napisanie wpisu na bloga po angielsku nie stanowiło już dla Ciebie nigdy żadnego problemu.

Jakie są najważniejsze zasady pisania wpisu na bloga po angielsku?

Musisz pilnować gramatyki. Tutaj każdy błąd jest czymś niewybaczalnym. Drugą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest styl. Możesz pisać w stylu formalnym lub nieformalnym. Wszystko zależy od tego, kto dokładnie jest Twoim odbiorcą. Pamiętaj o tym, że blog jest takim miejscem, które wprost zachęca do czytania. Dlatego powinieneś koniecznie zadbać o to, aby nie opierał się on tylko na samej treści. W praktyce oznacza to, że powinieneś do swojego wpisu na bloga po angielsku dodać na przykład zdjęcia, filmy albo linki do innych interesujących stron internetowych. Zwróć uwagę na to, aby nie tworzyć po angielsku zdań, które nigdy się nie kończą. W języku angielskim to jeszcze bardziej razi w oczy niż w polskim.
Sam wpis na bloga po angielsku nie powinien być dłuższy niż 130 słów. Natomiast jego minimalna długość to 80 słów. Nauczyciel będzie zwracał uwagę na to, czy umiesz w takiej krótkiej formie wypowiedzi pisemnej przekazać maksymalną ilość informacji. Ilość słów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się duża, a tak naprawdę zaraz ją przekroczymy w tym akapicie. Wpis na bloga po angielsku musi być uporządkowany, spójny i logiczny.

Z jakich podstawowych elementów składa się wpis na bloga po angielsku?

Oczywiście wpis na bloga po angielsku powinien się rozpocząć od powitania. Musi być ono dopasowane do grupy odbiorców. Inaczej zwrócisz się na przykład do nauczycieli, a inaczej do kolegów.
Do nauczycieli dobrym zwrotem będzie ladies and gentlemen (szanowni państwo/panie i panowie), a do kolegów wystarczy proste Hi guys! (cześć chłopaki).
Dalszym krokiem jest napisanie chociaż jednego zdania wstępu. Wyjaśnij odbiorcom, o czym będzie ten wpis. Tutaj znowu proponujemy dwie wersje:
• I would like to share with you my impressions of my trip to Prague. (Chciałbym się z państwem podzielić wrażeniami z mojej wycieczki do Pragi).
• I will tell you about my trip to Prague. (Opowiem wam o mojej wycieczce do Pragi).
Oczywiście, że ten wpis na bloga po angielsku może dotyczyć każdej innej tematyki. To tylko kilka wymyślonych przez nas na szybko przykładów. Mamy nadzieję, że dużo Ci one wyjaśniły.
Drugą częścią wpisu na bloga po angielsku jest szczegółowy opis miejsc i wydarzeń. Pamiętaj jednak o tym, żeby mocno trzymać się wyznaczonego limitu słów. Pod tym względem nie wzoruj się na nas😊
W tej części musisz się skoncentrować na tym, co się wydarzyło i kiedy. Opis może odnosić się do przyszłego albo do przeszłego wydarzenia. Trzymaj się czasów! Dobra wiadomość jest taka, że w tej części nie musisz się już tak neutralnie trzymać stylu formalnego i nieformalnego, ponieważ ma być to raczej neutralny opis. Może on wyglądać na przykład tak:
• I liked it very much in Prague. I was delighted with the Charles Bridge and I can say that I simply love Czech food. (W Pradze bardzo mi się podobało. Zachwycił mnie Most Karola i stwierdzam, że po prostu kocham czeskie jedzenie).
Taki krótki opis z pewnością wystarczy, bo musisz się trzymać limitu 180 słów.
Trzecia część to opinia. Tutaj musisz napisać o swoich przemyśleniach, uczuciach, wspomnieniach.
• I would love to come back here again sometime. It is a fascinating city and I envy anyone lucky enough to be born there. (Bardzo chciałbym jeszcze kiedyś tu wrócić. To fascynujące miasto i zazdroszczę każdemu, kto miał szczęście się w nim urodzić).
Teraz zostało Ci jeszcze przebrnięcie przez zakończenie wpisu po angielsku na bloga. Co powinno się w nim znaleźć? Musi być to po prostu jedno zdanie podsumowujące, tak samo, jak w każdym innym artykule, jaki kiedykolwiek tworzyłeś w języku polskim. W tym przypadku może to być na przykład:
• What do you think about Prague? I encourage you to answer this question in the comments. (A co Wy myślicie o Pradze? Zachęcam do odpowiadania na to pytanie w komentarzach).

Czy to już wszystko, co chcielibyśmy Ci w tym naszym wpisie (tym razem po polsku) przekazać? Nie. Mamy dla Ciebie jeszcze kilka przydatnych wskazówek.

Zwroty i słownictwo, bez których nie napiszesz wpisu na bloga po angielsku

• Hi folks (Cześć ziomki);
• Hello everyone ( Witam wszystkich);
• Something amazing happened to me (Spotkało mnie coś niesamowitego);
• Sorry to disappear but… (Przepraszam, że zniknąłem, ale…);
• In this post, I would like to tell you about… (W tym poście chciałbym wam opowiedzieć o…);
• I know that… (Wiem, że…);
• I think that… (Uważam, że…);
• In my opinion… (Moim zdaniem…).

Wpis na bloga – przykład 1

Hello everyone. I am coming back to you after a very long break. It resulted from the fact that I had to change some things in my life. To find peace, I went to India for a month. Believe it or not, it was a truly unforgettable experience. I recommend it to everyone. I quieted myself down. I met new people and places. I believe that everyone will need such a reset from time to time. You have to detach yourself from objectivity in order to find yourself. I wish you all the peace that I have now. Finally, I understood that everything that I have been looking for around me for years, I have in me. That’s all I wanted to write to you today. Stay warm and leave comments.

Tłumaczenie:

Cześć wszystkim. Wracam do Was po bardzo długiej przerwie. Wynikało to z tego, że musiałem zmienić pewne rzeczy w swoim życiu. Aby znaleźć spokój, pojechałem na miesiąc do Indii. Wierzcie lub nie, ale było to naprawdę niezapomniane przeżycie. Polecam wszystkim. Uspokoiłem się. Poznałem nowych ludzi i miejsca. Wierzę, że każdy od czasu do czasu będzie potrzebował takiego resetu. Aby się odnaleźć, musisz oderwać się od rzeczywistości. Życzę wszystkim spokoju, który mam teraz. W końcu zrozumiałem, że mam w sobie wszystko, czego szukałam wokół siebie od lat. To wszystko, co chciałem do ciebie dzisiaj napisać. Trzymajcie się ciepło i zostawiajcie komentarze.

Przykład 2

You just won’t believe what happened today. I’m so pissed off and frustrated. Not. It just can’t be. My parents refused to let her go to art studies. It’s terrible because I love to paint. I could spend whole days and nights at my beloved easel. So much effort and late nights for nothing. I feel sad, even lost. I don’t know what to do with my life now. I think that’s it? Maybe you can give me some advice in this mega difficult situation?

Tłumaczenie:

Po prostu nie uwierzycie, co się dzisiaj stało. Jestem taka wkurzona i sfrustrowana. Nie. To po prostu niemożliwe. Moi rodzice nie zgodzili się, aby poszła na studia plastyczne. To okropne, bo ja wprost kocham malować. Całe dnie i noce mogłabym spędzić przy moich ukochanych sztalugach. Tyle wysiłku i zarwanych nocy na nic. Czuję się smutna, wręcz przegrana. Nie wiem, co mam teraz dalej robić z moim życiem. To chyba tyle? Może wy mi co coś poradzicie w tej mega trudnej sytuacji?

Kilka słów podsumowania

To już absolutnie wszystko, co chcieliśmy Ci przekazać na temat pisania wpisu na bloga po angielsku. Masz już wszystkie niezbędne informacje, więc teraz Ty możesz spróbować swoich sił. Nie wiemy, jak Ty, ale my bardzo mocno w Ciebie wierzymy. Gdy już wiesz, od czego zacząć, to samodzielnie stworzenie takiego wpisu po angielsku, nie powinno Ci już przysporzyć trudności. Jeżeli chcesz, to zawsze możesz się z nami podzielić opinią o naszym artykule w komentarzach. Życzymy Ci powodzenia na maturze! Później na studiach również. A dzisiaj przy pisaniu wpisu na bloga po angielsku dla samego siebie.

Czy interesuje Cię jak napisać pocztówkę po angielsku?