opis dnia

Opis dnia po angielsku

Opisz swój dzień po angielsku to jedno z zadań, które możemy spotkać podczas nauki języka angielskiego. Musimy wówczas opowiedzieć o tym kiedy wstajemy i co robimy później przez cały dzień. Chodzi o opisanie rutynowych czynności dnia codziennego. Poniżej znajdziecie typowe słownictwo, które pomoże nam opisać Wasz dzień po angielsku oraz przykładowy opis dnia po angielsku wraz z tłumaczeniem.

Zwroty i słownictwo do opisu dnia po angielsku

get up – wstawać
wake up – budzić się
brush teeth – myć zęby
have the shower – brać prysznic
have the bath – kąpać się
get dressed – ubierać się
make-up – robić makijaż
go to school – iść do szkoły
leave the house – wychodzić z domu
go to bed – iść spać
learn – uczyć się
clean – sprzątać
by bus – autobusem
have breakfast – jeść śniadanie
have a dinner – jeść obiad
have a supper – jeść kolację
do homework – odrabiać zadanie
free time – czas wolny
meet friends – spotykać się z przyjaciółmi
read book – czytać książkę
play a computer game – grać w gry komputerowe
go for a walk – iść na spacer
watch TV – oglądać TV

Spójniki i przysłówki częstotliwości używane przy opisie dnia

Nasz opis dnia powinien być płynny i wewnętrznie spójny dlatego wskazane jest użycie w nim spójników – jak na przykład te wyszczególnione poniżej – które zapewnią płynność wypowiedzi oraz charakterystycznych dla takiego opisu przysłówków częstotliwości.

  • spójniki: then – potem, after – po, after that – po tym, before – zanim
  • przysłówki częstotliwości: usually – zazwyczaj, often – często, sometimes – czasami, seldom – rzadko, always – zawsze, never – nigdy
opisz swój dzień
Opisz swój dzień: I have dinner at 3:15 pm.

Przykładowy opis dnia po angielsku

Jakiego czasu użyć do opisywania dnia po angielsku?
Do opisu naszego dnia w języku angielskim użyjemy czasu Present Simple

My day starts at 6 o’clock in the morning. I get up and go to the bathroom. I quickly wash my face, brush my teeth, take a shower and choose my clothes to wear. After that I have a breakfast. I usually have cornflakes with milk and a cup of coffee for breakfast. I finish my breakfast at 6:45. I leave house at 7 o’clock and go to the bus stop. It takes about 20 minutes to reach the school by bus. I start my lessons at 7:30. I usually spend seven hours at school and come back home also by bus. I have dinner at 3:15 pm. After dinner I have my free time. I read books, watch TV, play computer or go for a long walk. After that I do my homework and help my parents. At 8 pm I have a supper and I go for a walk with my dog. About 9 pm I take a shower, put on my pajamas and go to sleep.

Tłumaczenie:

Mój dzień zaczyna się o godzinie 6 rano. Wstaję i idę do łazienki. Tam szybko myję twarz, czyszczę zęby, biorę prysznic i wybieram ubrania. Następnie jem śniadanie. Na śniadanie jem zazwyczaj płatki z mlekiem i pije filiżankę kawy. Śniadanie kończę o 6:45. Z domu wychodzę o godz.7 i idę na przystanek autobusowy. Droga autobusem do szkoły zajmuje mi ok. 20 minut. Lekcje zaczynam o 7:30. W szkole spędzam zazwyczaj siedem godzin. Do domu wracam również autobusem. Obiad mam o 15:15. Po obiedzie mam czas wolny. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.

Opis obrazka w języku angielskim (jedno z zadań matury ustnej) znajdziesz tutaj.