Opis przyjaciela

Opisz swojego przyjaciela po angielsku” to często spotykane zadanie przed którym stają osoby uczące się języka angielskiego. Oczekuje się wtedy, że opiszemy nie tylko jego wygląd ale także cechy charakteru, czy się zajmuje lub jakie jest jego hobby oraz dlaczego go lubimy. Poniżej znajduje się przykładowy opis przyjaciela – Łukasza lat 17.

Przykładowy opis przyjaciela po angielsku

I would like to write about my best friend Łukasz. Łukasz is 17 years old and he lives near my grandparents house. We see each other once or twice a week, because it’s quite far from my flat. Łukasz is quite tall and well-built. He has very dark, short hair. His eyes are brown and big. I think, that he is really handsome, especially when he smiles. My best friend usually wears casual clothes. Łukasz always seems to be in a good mood. He likes to talk a lot and sometimes he doesn’t even realize that nobody is listening to him. What is more, Łukasz is very friendly, outgoing and helpful. He loves meeting people. He is also the only one I can relay on. He is always ready to listen and often helps me to solve my problems. In his free time, Łukasz likes playing football and riding a bike, so we have nearly the same hobbies. I think, that Łukasz is like a part of my family and I hope our friendship will be long and won’t ever end.

Tłumaczenie:

Chciałbym napisać o moim najlepszym przyjacielu Łukaszu. Łukasz ma 17 lat i mieszka niedaleko moich dziadków. Widujemy się raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ jego mieszkanie znajduje się dosyć daleko ode mnie. Łukasz jest całkiem wysoki i dobrze zbudowany. Ma bardzo ciemne, krótkie włosy. Jego oczy są duże i brązowe. Sądzę, że Łukasz jest bardzo przystojny, szczególnie kiedy się uśmiecha. Mój najlepszy przyjaciel ubiera się zazwyczaj na luzie. Łukasz wydaje się być zawsze w dobrym nastroju. Lubi dużo mówić i czasami nawet nie zauważa, że nikt go nie słucha. Co więcej, Łukasz jest bardzo przyjazny, towarzyski i pomocny. On uwielbia spotykać innych ludzi. Jest również jedyną osobą, na której mogę polegać. Łukasz jest zawsze gotowy, żeby mnie wysłuchać i często pomaga mi w rozwiązywaniu moich problemów. W czasie wolnym, Łukasz gra w piłkę nożną i jeździ na rowerze, zatem mamy praktycznie takie same zainteresowania. Uważam, że Łukasz jest już praktycznie częścią mojej rodziny i mam nadzieję, że nasza przyjaźń będzie trwała na zawsze.

Ogólny opis osoby po angielsku, jak też słownictwo i zwroty przydatne do tego znajdziecie tutaj.