znaki zodiaku

Znaki zodiaku po angielsku

Gwiazdy były sumiennie badane już w czasach starożytnych, a ich wpływ na nasze życie fascynował myślicieli często spoglądających w niebo. To właśnie nazwy gwiazdozbiorów, które pochodzą ze starożytności, stały się później nazwami znaków zodiaku. W znajdującej się między Tygrysem i Eufratem Mezopotamii najpierw Sumerowie, a potem Babilończycy stworzyli podwaliny pod wszelkie horoskopy, które pojawią się na całym świecie do dnia dzisiejszego. znak zodiaku jest powiązany z naszą datę urodzenia i odpowiada położeniu Słońca względem gwiazdozbiorów zaobserwowanych tysiące lat temu.

Jakie są znaki zodiaku i jak brzmią ich nazwy po angielsku?

Aries – Baran
To znak osób urodzonych między 23 marca a 19 kwietnia. Zodiakalne barany są otwarte na nowe wyzwania, nieustannie aktywne i chętne do mierzenia się ze swoimi słabościami. Wrodzona charyzma pozwala im być bardzo dobrymi liderami i inspirować innych, ale bywają również nieco humorzaste.

Taurus – Byk
Zodiakalne Byki rodzą się między 20 kwietnia a 20 maja. Są tu ludzie bardzo zaangażowani we wszystko, co robią, i dokładający wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych w nich nadziei. Uwielbiają podróże i hedonistyczne przyjemności, takie jak dobrej jakości jedzenie. Zdarza się, że ludzie spod tego zodiaku są apodyktyczni i zaborczy.

Gemini – Bliźnięta
To znak osób urodzonych między 21 maja a 20 czerwca. Bliźnięta uwielbiają dobrze się bawić i źle znoszą rutynę. Lubią być w centrum uwagi i zapewniać innym rozrywkę, przez co zwykle są duszami towarzystwa.

Cancer – Rak

znak zodiaku cancer
Znak zodiaku rak po angielsku: Cancer

To znak osób rodzących się między 21 czerwca a 22 lutego. Osobowość Raków zwykle jest dość skomplikowana i nieprzenikniona, ale jednocześnie są to osoby wysoce wrażliwe i empatyczne. Dlatego też zazwyczaj są bardzo dobrymi przyjaciółmi czy opiekunami. Wadą zodiakalnych Raków może być pesymistyczne nastawienie do rzeczywistości.

Leo – Lew
Jest znakiem osób, które urodziły się między 23 lipca a 22 sierpnia. Lwy są osobami bardzo ambitnymi i pracowitymi, ale w zamian za to oczekują podziwu i adoracji. Ludzie spod tego znaku bywają zazdrości i lubią krytykować innych, ale też inspirują ich do działania.

Virgo – Panna
To znak osób urodzonych między 23 sierpnia a 22 września. Panny słyną z inteligencji i umiejętnego korzystania z własnej wiedzy oraz talentów. Sprawdzają się w najróżniejszych zawodach, ponieważ zależy im na spektakularnych efektach. Panny bywają krytykanckie w stosunku do otoczenia, ale zazwyczaj wyróżniają się za sprawą pragmatyzmu i racjonalnego podejścia.

Libra – Waga
To znak osób, które urodziły się między 23 września a 22 października. Wagi najczęściej charakteryzują się silnym kręgosłupem moralnym i wyczuciem sprawiedliwości. Są też bardzo towarzyskie i dowcipne, co jest doceniane przez bliskich. Zdarza im się za dużo mówić, a za mało robić, ale w relacjach z ludźmi pozostają taktowne.

Scorpio – Skorpion
To znak osób urodzonych między 23 października a 21 listopada. Zodiakalne Skorpiony należą do osób enigmatycznych i uczuciowych, a ich nastrój może się zmienić w mgnieniu oka. Skorpiony cechują się sporą odwagą i nie mają obaw przed stawianiem na swoim, ale często bywa to trudne dla ich otoczenia.

Sagittarius – Strzelec
To znak osób urodzonych między 22 listopada a 21 grudnia. Zodiakalny strzelec to osoba pozytywnie nastawiona do świata, która uwielbia zdobywać nowe doświadczenia i się rozwijać. Bywa bardzo bezpośredni, a w skrajnych sytuacjach nawet bezceremonialny.

Capricron – Koziorożec
To znak osób urodzonych między 22 grudnia a 19 stycznia. Zodiakalne Koziorożce to osoby inteligentne i konserwatywne, dlatego z trudem znoszą zmiany. Cechuje je poczucie odpowiedzialności i mądrość.

Aquarius – Wodnik
To znak osób urodzonych między 20 stycznia a 18 lutego. Osoby te kochają wolność i bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych warunków. Cechuje je kreatywność i potrzeba bycia sobą.

Pisces – Ryby
To znak osób urodzonych między 19 lutego a 20 marca. Ryby są urodzonymi artystycznymi duszami, które przejawiają wiele talentów, a w przynajmniej potrafią docenić dobrą sztukę.

Przykłady zdań po angielsku ze znakami zodiaku

Capricorns are most compatible with Virgo and Cancer. – Koziorożce są najbardziej zgodne z Panną oraz Rakiem.
Libras are honest people who know the importance of relationships. – Zodiakalne Wagi to szczere osoby wiedzące, jak ważne są relacje z innymi.
In astrology Virgo is the sixth sign of the zodiac. – W astrologii Panna jest szóstym znakiem zodiaku.